poniedziałek, 18 maja 2015

XVII OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU ELBLĄSKIEGO W BIEGACH NA ORIENTACJE

W sobotę 16.05.15 odbyła się 9 runda GP Elbląga w Biegach na Orientacje. Zawody te były jednocześnie mistrzostwami Powiatu Elbląskiego. Wiedząc o zbliżającym się terminie zawodów, postanowiliśmy się trochę do nich przygotować. Kilka dni wcześniej wybraliśmy się do Bażantarni by przećwiczyć bieg na orientacje. Korzystaliśmy z map z zaznaczonymi Zielonymi Punktami Kontrolnymi. Są to drewniane słupki rozstawione po całej Bażantarni by móc rekreacyjnie uprawiać marsze lub biegi na orientacje. Chłopcy otrzymawszy podstawowe instrukcje szybko i łatwo poradzili sobie z odnajdywaniem w lesie kolejnych punktów.

Na zawody w sobotę stawiliśmy się świetnie przygotowani i w silnym składzie. W kategorii Gimnazjum chłopcy, nasi zawodnicy mieli do zaliczenia 11 punktów kontrolnych. dystans do przebiegnięcia wynosił ok 3km. Przygotowanie do zawodów bardzo się nam opłaciło. Dziewiątą runda zakończyła się dla naszej drużyny ogromnym sukcesem. w klasyfikacji generalnej zawodów na II miejscu uplasował się wychowanek gr. I Bartosz Wilczewski. Stał się On jednocześnie w-ce mistrzem powiatu. III miejsce zajął kolejny wychowanek gr. I Kacper Sykutowski. Dla zwycięzców organizatorzy ufundowali dyplomy oraz medale. Nagrody w imieniu organizatorów wręczał rzecznik prasowy Powiatu Elbląskiego pan Marek Murdzia. Dodatkową nagrodę w postaci kuponu na pizze wygrał Kacper Sykutowski. Dla wszystkich startujących tego dnia czekała pyszna grochówka oraz napój.